Inwazja Owadów w Jantarze

Jantar jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscem, znajdującym się na terenie województwa pomorskiego. Jest usytuowany na terenie wprost idealnie przeznaczonym na wypoczynek i to nie tylko letni. Z tego też powodu jest tak często wybierany przez osoby pragnące wypocząć i nacieszyć się choć paroma chwilami wolności. Największą bazę aktualnych ofert noclegowych znaleźć można na stale aktualizowanej stronie link. Jest ona dostosowana nawet do najbardziej wymagających urlopowiczów, którzy przyjeżdżają tu nie tylko grupą przyjaciół i znajomych, ale coraz częściej także i z całą rodziną. Niejednokrotnie pragną też oni zabrać ze sobą swych pupilów w postaci chociażby psów lub też kotów. Właściciele hoteli i pensjonatów wychodzą także naprzeciw i tym oczekiwaniom.

Kiedy nocleg jest już zapewniony, zdążyliśmy rozpakować swoje rzeczy i odpocząć po podróży nareszcie przychodzi pora na zwiedzanie. Miejsc, w które warto się udać jest tak wiele, iż trzeba tu spędzić przynajmniej kilka dni, by na spokojnie dotrzeć do wszystkich. Bez dwóch zdań jednym z obiektów, do którego należy udać się w pierwszej kolejności jest Art. Inwazja Owadów (link), znajdujący się w Rodzinnym Parku Rozrywki w Jantarze. Atrakcja ta jest interesująca przynajmniej z kilku względów. Po pierwsze park stworzony został z surowców w całości pochodzących z materiałów recyklingowych. Na ten innowacyjny pomysł wpadła sama właścicielka, a trzeba podkreślić, iż sprawdza się rewelacyjnie. Co więcej, miejsce to łączy ze sobą kilka elementów w postaci zabawy, sztuki i edukacji. Dodatkowo uczy, porusza, a także inspiruje, by szukać niekoniecznie oryginalnego, ale przede wszystkim własnego podejścia do życia.

Do dyspozycji zwiedzających jest tutaj sala entomologiczna, na obszarze której znajduje się wyjątkowa ekspozycja z żywymi owadami z najróżniejszych stron świata, owadami w formalinie, jak również pasjonujący spacer z przewodnikiem, który daje swego rodzaju wykład na temat znajdujących się tutaj owadów. Jest tu do dyspozycji również kilka sprawnościowych torów noszących ciekawe nazwy, jak chociażby: Tor Żuka czy też Tor Spidermana. Znajduje się tu także kino, które ukazuje owady w bardzo zabawnych animacjach. Na terenie obiektu turyści mogą także podziwiać olbrzymie rzeźbione owady pochodzące z najróżniejszych stron świata. Są one z pewnością niezwykle ciekawe dla ludzi twórczych, ale i też odważnych. Osoby dociekliwe i rządne wrażeń będą mogły skorzystać także z przygotowanych zagadek oraz quizów.

One thought on “Inwazja Owadów w Jantarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>