Międzygórze dla dzieci – Ogród Bajek

Zdobywanie górskich szczytów i leśnych ostępów z dziećmi robi się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Na każdym szlaku, czy to w Karpatach [więcej: Pieniny – wycieczki w góry] czy w Sudetach, możemy spotkać rodziców z pociechami w bardzo różnym wieku, nawet niemowlaki podróżujące na taty plecach w nosidle nie są widokiem niespotykanym. Jednak dziecko w górach nudzi się dość szybko i trzeba zapewnić maluchowi jakieś rozrywki po drodze. Takim przystankiem podczas zwiedzania Wschodnich Sudetów może być Ogród Bajek.

Z Międzygórza do Ogrodu Bajek [więcej: Ogród Bajek Międzygórze] jest spacerem około pół godziny drogi. Można kierować się żółtym szlakiem przez Polanę Śnieżną albo ścieżką, prowadzącą do czerwonego szlaku i dalej tą trasą. Jednak, jako że jest to atrakcja dla dzieci, to najciekawszą opcją jest skorzystanie ze szlaków wytyczonych specjalnie dla naszych pociech. Są to szlaki „czerwonego i żółtego Krasnala”, oznakowane specjalnie dla dzieci kolorowymi wizerunkami krasnoludków. Dobrym rozwiązaniem jest pójście w jedną stronę za żółtymi krasnalami, a z powrotem za czerwonymi. Albo odwrotnie, wedle uznania, bo trudność obu szlaków jest niewielka i porównywalna ze sobą. Obydwa szlaki zaczynają się na przystanku PKS na ulicy Śnieżnej. Jest to punkt dogodny, jeżeli chodzi o noclegi, Międzygórze zresztą posiada dobrą infrastrukturę turystyczną i nie powinno być problemów z rezerwacją noclegów, nawet w sezonie. Baza noclegowa [więcej: Międzygórze] to liczne pensjonaty i prywatne kwatery, wynajmowane w przystępnych cenach, korzystnych dla rodzin.

Ogród Bajek to zbiór licznych bajkowych postaci, wykonanych z drewna, korzeni a nawet kamienia. Wszystko są to eksponaty miejscowych artystów amatorów. Niestety zdecydowana większość historycznych okazów uległa zniszczeniu. Jednak od kilkunastu lat grono zapaleńców odtwarza kolekcję postaci i ich domków, ku uciesze licznie odwiedzających to miejsce dzieci. Atrakcją nie tylko dla dzieci jest również miniatura kamiennej wieży widokowej, której pierwowzór stał jeszcze do niedawna na szczycie Śnieżnika. Cały zbiór ulokowany jest wśród rzadkich okazów roślin typowo górskich, jak i tych znanych z naszych ogrodów. Dorośli mogą więc w spokoju odpocząć w cieniu drzew i zrelaksować się, patrząc jak ich pociechy zwiedzają wszystkie zakamarki bajkowego ogrodu.

Jeżeli jesteśmy na urlopie w Międzygórzu z dziećmi, nie powinniśmy się nawet zastanawiać, czy odwiedzić Ogród Bajek. Będzie to wielka frajda dla najmłodszych, a i rodzice nie będą zawiedzeni, oglądając rzeźby wykonane przez pasjonatów, którzy postanowili odtworzyć zniszczony obiekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>