Ojców – Dolina Prądnika

Dolina Prądnika wraz z otaczającymi ją miejscowościami: Prądnikiem Korzkiewskim, Ojcowem, Skałą, Pieskową Skałą stworzyła krajobraz atrakcyjnych miejsc wraz z bogatą bazą noclegową, które śmiało można polecić na całoroczny wypoczynek. To idealne miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju z dala od miasta, gwaru i tłumu turystów. Weekendowe wypady stały się popularne nie tylko dla mieszkańców aglomeracji krakowskiej ale też ze względu na malowniczą atrakcyjność okolic i przedsmak krajobrazów o „charakterze górskim”. Liczne wycieczki szkolne odwiedzają miejscowość od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Ojców a przede wszystkim teren Ojcowskiego Parku Narodowego stanowią znakomite miejsca do poznawania historii, przyrody i kultury człowieka. Jest jednym z najmniejszych Parków Narodowych w Polsce, położony w otulinie dwóch dolin: Doliny Prądnika i Doliny Sąspowskiej, zajmuje powierzchnie około 2200 ha. Najbardziej znana miejscowość, najczęściej odwiedzana na terenie parku to właśnie osada Ojców. Kiedyś była to miejscowość o charakterze letniskowym i uzdrowiskowym. Krajobraz Ojcowa tworzą liczne doliny ze stromymi i urwistymi zboczami o charakterze jarów, powstałe wzdłuż wyżłobionych przez potoki wapieni górnojurajskich. Utworzyły skupiska skał oraz wiele odosobnionych pojedynczych tzw. ostańców, które na tym terenie wpisały się w krajobraz przyrody. Fantastyczny kształt mają – znane nam wszystkim Maczugi Herkulesa, Igły Deotymy czy Krakowskiej Bramy, okoliczne jaskinie z Jaskinią Łokietka i Jaskinią Ciemną.

Relaks i wypoczynek w licznie przygotowanej ofercie bazy noclegowej oferują mieszkańcy Ojcowa i okolicznych miejscowości na terenie Doliny Prądnika. Proponowane są usługi noclegów dla grup wycieczkowych [], szkolnych zatrzymujących się na zielone szkoły, obozy fotograficzne i malarskie, integracje pracowników, konferencje czy spotkania rodzinne (wesela, jubileusze). Baza gastronomiczna (restauracje, zajazdy) przygotowana została nie tylko dla turystów indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>