Piękne tereny zielone Koszalina

Przed zwiedzanie terenów zielonych należy poszukać odpowiedniej dla siebie bazy noclegowej . Blisko parku znajduje się Hotel Services & Bistro. Jest to pensjonat o wysokim standardzie, znajduje się w nowoczesnym budynku. Kolejna zaletą jest położenie, tuż obok znajduje się deptak prowadzący do dworca PKP. W ofercie pokoje jedno- i dwuosobowe, każdy wyposażony w łazienkę i bezprzewodowy internet.

W tak dużym mieście jak Koszalin, poza zabytkami architektury, nowoczesnymi centrami rozrywki. znajdują się przepiękne tereny zielone. Wiele mieszkańców spędza tam wolny czas, obcując z naturą, szukając chwili spokoju i relaksu z dala od miejskiego zgiełku. Miejskie parki są częstym miejscem wypadowym dla młodych, starszych lub całych rodzin. Miejsca te odżywają szczególnie w weekendy. Pierwszym z parków jest park miejski przy amfiteatrze. Znajduje się on między ulicami Piotrowską, Jedności i Tadeusza Kościuszki. Zajmuje ponad osiem hektarów powierzchni. W miejscu, gdzie teraz znajduje się amfiteatr, w średniowieczu znajdowały się winnice zakonu cysterek. W dziewiętnastym wieku silny rozwój miasta wymusił zagospodarowanie nieużywanego wtedy terenu. We wschodniej części parku można podziwiać okazale stare dęby, buki, klony, jesiony i lipy. Niektóre z nich liczą ponad sto dwadzieścia lat. Wiele drzew ma status pomnika przyrody, są to głównie dęby szypułkowe liczące sobie kilkaset centymetrów obwodu. Kolejne pomniki przyrody to równie potężne buki i jesiony. Pozostałe drzewa są młodsze i mniejsze – mają około trzydziestu lat, są ciągle dosadzane. Łącznie w tym parku znajduje się ponad siedemdziesiąt gatunków drzew i krzewów.

Kolejne tereny zielone to Park Miejski im. Tadeusza Kościuszki w Koszalinie. Jest stary cmentarz, na którym pochówków zaprzestano w 1926 roku. Powierzchnia liczy siedem i pół hektara. W centrum parku mieści się Koszalińska Biblioteka Publiczna, a przed nią plac poświęcony Polonii wraz z pomnikiem zaprojektowanego przez Romualda Grodzkiego. Aleje parku podzielone są wieloma utwardzonymi ścieżkami i dróżkami. Sprawia to, że mieszkańcy i turyści często tędy spacerują. W cieplejsze dni wiele osób przesiaduje na ławkach, których też nie brakuje. Na terenie parku znajduje się pięć pomników przyrody są to drzewa posadzone tu, kiedy jeszcze miejsce to było cmentarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>