Rusinowo – co warto tutaj zobaczyć?

Mówi się, że niektóre osoby uwielbiają góry i wtedy nie odnajdują nad Morzem Bałtyckim niczego ciekawego. Inni zdecydowanie lepiej odnajdują się na Pomorzu, za to w górach nie widzą żadnej frajdy. Najważniejsze jest jednak umiejętne podejście do każdego regionu. W ten sposób będziemy mieli okazję do tego, żeby zauroczyć się każdym odwiedzanym przez nas miejscem. Jeśli zarezerwujemy noclegi nieopodal Rusinowa to warto zastanowić się, co ciekawego ta miejscowość będzie miała nam do zaoferowania.
Przede wszystkim pierwszą rzeczą jaką możemy znaleźć w Rusinowie jest tutejsza plaża. Często wiele osób rezygnuje z wyjazdu nad Morze Bałtyckie w obawie przed rozczarowaniem. Tutaj jednak plaża jest spokojna, czysta i bardzo szeroka. Dzięki temu z powodzeniem można znaleźć miejsce dla siebie, nie musząc wypoczywać w otoczeniu parawanów.

Na uwagę zasługuje również tutejszy kościół parafialny, którego historia rozpoczęła się jeszcze w XIX wieku. Jak można się tego spodziewać jego historia była burzliwa i swego czasu należał on wyłącznie do ewangelików. Jeśli wejdziemy do środka to możemy zobaczyć między innymi zabytkowe organy, jak również dekoracje utrzymane w stylu barokowym i gotyckim. Będąc już w kościele warto także zajrzeć na tutejszy, przykościelny cmentarz. To właśnie tutaj znajduje się zabytkowy dąb, a także grobowiec megalityczny.

Wiele ciekawych atrakcji oraz miejsc, które warto zobaczyć znajduje się nie tylko w Rusinowie, ale również w pobliskich miejscowościach. Chcąc zobaczyć jedno z takich miejsc warto wybrać się do Barzkowic, ponieważ to właśnie tutaj znajduje się gotycki kościół pod wezwaniem świętego Franciszka. Jednocześnie mamy okazję zobaczyć świątynię pochodzącą z XV wieku. Chociaż przebudowywano ją wielokrotnie to nadal znajduje się w niej sporo pierwotnych elementów.

Natomiast udając się nieco na wschód będziemy mogli dotrzeć do miejscowości o nazwie Łącko. To właśnie tutaj znajduje się przybrzeżne jezioro Wicko, które chociaż nie wyróżnia się dużą powierzchnią to jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Teraz przynajmniej nie mamy żadnych wątpliwości, iż rzeczywiście wyjazd do Rusinowa może być świetnym pomysłem na spędzanie wspólnego czasu nie tylko ze znajomymi, ale również przyjeżdżając do tego kurortu ze swoimi dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>