Zakopane dla każdego wycieczkowicza

W Zakopanem każdy znajdzie coś dla siebie. Tutejsze szlaki turystyczne prowadzą przez najpiękniejsze fragmenty polskiej części Tatr i na najwyższe ze szczytów. Można więc wdrapać się na Rysy, Giewont czy Kasprowy Wierch albo przejść jedną z wielu przełęczy i trafić w inne partie gór. Wymagający wybiorą słynną Orlą Perć. Tatry to także wspaniałe doliny, gdzie w cieniu i spokoju podziwiać można tutejszą przyrodę. Naszą wytrwałą wędrówkę wynagrodzą one zawsze z nawiązką. Dolina Rybiego Potoku przyciąga tłumy turystów, którzy zobaczyć chcą jedno z najsłynniejszych jezior w Polsce – Morskie Oko. Dolina Chochołowska da się zdobyć nawet temu, kto na co dzień niezbyt dba o swoją kondycję, a na jej końcu znajdziemy przepiękną Polanę Chochołowską z cudownymi widokami na okoliczne szczyty. Na wyróżnienie zasługuje także Dolina Kościeliska ze swoimi jaskiniami, które udostępnione są dla ruchu turystycznego oraz Dolina Pięciu Stawów, rozciągająca się w sąsiedztwie Orlej Perci.

Do Zakopanego przybywają także miłośnicy tutejszego folkloru i historii. Można zobaczyć tu sztukę w Teatrze Witkacego, działającym w Zakopanem od kilkudziesięciu lat i cieszącym się wciąż rosnącą popularnością. Turyści chętnie oglądają także zbiory lokalnych muzeów. Wystawy w Muzeum Tatrzańskim im. Tytusa Chałubińskiego dotyczą życia codziennego w mieście i na całym Podhalu na przestrzeni dziejów, a także przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajdują się w mieście także inne muzea, związane ze słynnymi postaciami z Zakopanego. Podziwiać więc można m. in. zbiory dotyczące życia i twórczości Karola Szymanowskiego, Kornela Makuszyńskiego oraz Jana Kasprowicza.

W sportowej stolicy Polski, nocleg będzie dostępny dla miłośników różnych aktywności. Zacząć możemy często już w hotelu. Zakopane posiada bowiem bardzo dobre obiekty, z dostępnymi dla gości siłowniami czy salonami odnowy biologicznej. Dla turystów dostępne są także miejskie baseny oraz duży aquapark. Jeśli ktoś nie lubi wody, to może skorzystać z oferty na Gubałówce, gdzie znajdziemy m. in. ściankę wspinaczkową, pole do paintballa, strzelnicę czy wypożyczalnię quadów. Fani sportów chętnie odwiedzą także Wielką Krokiew – skocznię narciarską, gdzie odbywają się ważne zawody w ramach Pucharu Świata, a także inne, mniejsze konkursy. Gdy na skoczni nie ma zawodników, możemy wjechać na górę i zobaczyć na własne oczy widok rozciągający się z belki startowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>